Szkoła paralotniowa Beskid-Paragliding

Wyjazd do Hiszpanii

 

Warunki wyjazduOpis miejsca – AlgodonalesHiszpania

Wyjazd do Hiszpanii

 


 

Instruktorzy prowadzący:
Piort Mieszczak „Kaktus” 

Krzysztof Fabia
 

Organizacja:
Anna Zarzecka

 

Na wyjazdy zapraszamy:

 • pilotów posiadających Świadectwo Kwalifikacj chcących szkolić się w lotach termicznych i żaglowych,
 • pilotów którzy chcą zgłębić wiedzę na temat taktyki przelotowej,
 • doświadczonych pilotów, którzy skorzystają z naszej znajomości terenu i przewodnictwa.

Oczywiście istnieje możliwość zabrania ze sobą osób towarzyszących, nielatających.

 

Terminy wyjazdów w sezonie 2024:

30.03.-06.04.2024
06.04.-13.04.2024
28.09.-05.10.2024
05.10.-12.10.2024
 

 

Podczas szkolenia zapewniamy:
 • przewodnictwo,
 • opiekę instruktorską, 
 • szkolenie termiczne, żaglowe i przelotowe
 • kierowcę, który na bieżąco wwozi pilotów na startowiska
 • wyjazdy na startowiska,
 • kompletny sprzęt do latania
 • łączność radiową
 • opłaty startowe
 • transfery z lotniska w Maladze do Algodonales i z powrotem
 • noclegi 

We własnym zakresie:
- ubezpieczenie paralotniowe KL, NNW i OC
- wyżywienie  (do dyspozycji kuchnia).

 


 

Na miejsce do Malagi lecimy liniami Wizair z Katowic  (https://wizzair.com/pl-pl#/).
Oczywiście można dolecieć również innymi liniami, ale trzeba się wpasować w dni i godziny przylotów i odlotów Wizair, ponieważ tak będą organizowane transfery.

O szczególy wyjazdów i ceny proszę pytać na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod nr tel. +48 605 834 163

 


 

Algodonales

 


 

WYJAZDY PARALOTNIOWO-TURYSTYCZNE DO HISZPANII
ANDALUZJA, ALGODONALES (październik-luty)

 

Zapraszamy na wyjazdy paralotniowo-turystyczne na południe Hiszpanii do miejscowości Algodonales. Jest to miasteczko położone w regionie Andaluzji, Okolice te urzekają pięknymi górskimi widokami i niezliczoną ilością białych wiosek.

Nad Algodonales góruje pasmo Sierra de Lijar (1051 m n.p.m.) – najbardziej popularna góra do latania w tamtejszym regionie z czterema startowiskami na różne kierunki: SE, E, SW i NW.

Startowiska są łatwe i przyjazne.
Bardzo często można poszybować z orłosępami, które licznie zamieszkują tamtejsze góry.

Inne miejsca do latania w niedalekiej odległości od Algodonales to między innymi: Montellano (460 m n.p.m.) ze startowiskami na kierunki N i NE, El Bosque (997 m n.p.m.) ze startowiskiem na kierunek W, Ronda de la Vieja (910 m n.p.m.) za startowiskiem na kierunek W.

Warunki pogodowe (325 dni słonecznych w roku) i terenowe Andaluzji sprawiają, że jest to doskonałe miejsce na uprawianie paralotniarstwa, zarówno dla początkujących paralotniarzy jak i doświadczonych pilotów. Kiedy w całej Europie panuje szara jesień i mroźna zima tam są fantastyczne warunki do latania i my chcemy Was tam zabrać właśnie jesienią i zimą.

Zobacz, jak się tam lata!

Hiszpania

 


 

Andaluzja jest najdalej na południe wysuniętym skrawkiem Hiszpanii. Jest to kraj kontrastów, na który składają się pokryte śniegiem szczyty górskie i rozległe wydmy, wypalone słońcem wyżyny stepowe i pokryte bujną zielenią tereny nadrzeczne. Przyciągają tu wspaniałe, słynne na cały świat zabytki kultury Maurów, których głównymi ośrodkami były Kordoba, Sewilla i Granada. Znajdują się tutaj piękne zabytki architektoniczne, z których najbardziej perfekcyjnym jest pałac Alhambra w Granadzie.

Andaluzja to także piękny, niepowtarzalny krajobraz, wywierający ogromne wrażenie bogactwem kolorów i dopasowaniem architektury do warunków naturalnych, czego przykładem są Pueblos Blancos, czyli białe wioski. Prowincja ta może poszczycić się tak­że najwyższym łańcuchem gór w Hiszpanii, Sierra Nevada.

W czasie miesięcy zimowych, w ciągu jednego dnia, można jeździć na nartach na ośnieżonych szczytach, po czym udać się na wybrzeże i kąpać się w morzu w temperaturze 20oC. Śródziemnomorski klimat sprzyja wspaniałemu wypoczynkowi, a także uprawianiu sportów wodnych. Na Costa del Sol znajduje się ponad 30 pól golfowych, uważanych za najlepsze w Europie.

Niebywałą atrakcją turystyczną jest również znajdujący się w pobliżu Gibraltar, z którego zaledwie krok dzieli od Maroka, przedsionka Afryki. W Andaluzji można znaleźć wszystko to, co w Hiszpanii najlepsze i najciekawsze. Tutaj narodziło się flamenco, stąd wywodzi się tra­dycja ludowych zabaw i festynów, a nawet korrida.

Andaluzyjczycy lubią się bawić, co widać po dorocznych fiestas, feriasiromerias. Wypoczynek na Costa del Sol stanowi nie­zapomnianą mieszankę dużej porcji historii, zapierających dech w piersiach krajobrazów, pięknych plaż oraz wspaniałej zabawy.